YURISTGAMEINIGAMEID101

Mobil uygulama geliştiren firmalar 2020


Mobil uygulama geliştiren firmalar listesini sizler için bu yazımızda derledik. Böylece en uyguna kendi mobil uygulamanızı yaptırabilir ya da piyasasını öğrenip kafanızda ortalama bir fiyat belirleyebilirsiniz. Mobil uygulama yazılım şirketi kurmak istiyorsanız gelir miktarını daha rahat hesaplayabilirsiniz. Belkide kazançları görünce sektöre girme fikri aklınızda canlanabilir. Size yeni kazanç kapısını aralayabilir...

Mobil uygulama geliştiren firmalar

Mobil uygulama yaptırmak için yazılım şirketi olan uygulama geliştiren firmalar ve freelancer çalışan kişilere aklınızdaki uygulamayı yaptırabilirsiniz. İkiside sizi sonuca ulaştırabilir. Bu birazda uygulamanın büyüklüğü ve bütçenizle alakalı bir durum. Uygulamanın büyüklüğü: mesela gidip ben instagram gibi bir uygulama/sosyal medya platformu yaptırmak istiyorum olmamalı. Aklınızdaki buysa gidip instagramı satın alın. Çünkü cebinizden en az o kadar para çıkacak emin olun.

Şimdi birkaç uçuk/basit fikirli arkadaşı elediysek yolumuza gerçekten uygulama yaptırmak isteyenlerle devam edelim. Fikir çok önemli olmayan bir şeyi yapmanız lazımki sektördeki açıktan faydalanıp öncü olun ya da X kişisi bu uygulamayla şu kadar para kazanmış bende kazanabilirim/kazanmak istiyorum diyorsanız elbette bu da mümkün. Olmayanı siz yaparsanız dediğim gibi uygulamanın tutması olası ama zaten olan bir şeyi siz onda gördüğünüz birkaç eksiği düzelterek, geliştirerek daha iyisini yapmak istiyorsanız bu işe ayıracak birde reklam bütçeniz olmalı.

Reklam olarak klasik TV, reklam panoları dışında uygulamanızın indirmesini arttırmak için play store ya da ios ise app store üzerinde reklam verebilirsiniz. Hem uygulamanızın bilinirliği artacaktır hemde indiren, kullanan sayısı.
 

Mobil uygulama yazılım şirketi

Bir yazılım şirketinde birden fazla yazılım geliştiricisi, alt çalışanlar ve tüm bunları yönetebilecek şirketin kazanç sağlaması için onu ayakta tutan bir patron bulunur. Sizin aklınızdaki projeyi en doğru yapabilecek yer bu şirketler olabilir. Daha önce tecrübeleriyle siz projenizi anlatırken bunuda ekleyebilir, bununda olmasını ister misiniz gibi size daha somut örnekler gösterebilir fikri beraber geliştirebilirsiniz. Sonuçta ortaya beklediğinizdende harika bir şey çıkabilir. Tabi şirketin daha önceki referanslarınıda incelerseniz. Tek bir yere bağlı kalmak zorunda değilsiniz başlangıçta fiyat almak için projenizi üstü kapalı anlatın. Başka yerlerede danışırsınız.
En iyi mobil uygulama yapan firmalar


Ben size birkaç firma ismi ve freelancer çalışan uygulama geliştiricilerin bulunduğu siteleri paylaşacağım. Bunun dışında internette arama yaparak belkide çok yakınınızda bulunan ama daha önce tabelası dikkatinizi çekmediği bir yazılım firmasının telefonunu ve adresini bulabilir, onlarla yüzyüze görüşmek ve fiyat almak isteyebilirsiniz.

Nasıl bir şey yaptırmak istediğinizi belirtip size teklifte bulunabilecekleri iş arayan ve iş vereni buluşturan platform armut.com
Forum sitelerinde konu açarak veya ilanlardaki iletişim adresleri ile freelancer çalışanlara ulaşabileceğiniz türkçe forumlar r10.net ve wmaraci.com
Belkide daha düşük fiyatlara yaptırabileceğiniz diğer freelancer siteler bionluk.com ve sadeceon

profesyonel bir firma solvepark 

Neden Mobil uygulama Yapan Firmalar ile Çalışmalıyım?


Bir uygulama yaptırırken al paranı, ver uygulamayı demekle olmuyor. O uygulama sizde çalışır, başkasında bilmediğiniz bir hata ile yüklenmez, çalışmaz, hata verir çözemezsiniz. Tekrar danışacağınız bir yer olmalı. Ben daha önce hiç görmedim bir uygulama yapılıp bitince tamam oldu bu bukadar. Uygulama sürekli güncelleme alır. Hataları düzeltirsiniz, yeni özellikler eklersiniz. Tabi bunlar için ayrı ücret ödeyebilirsiniz yaptırdığınız firmaya ama daha makul olur ya da başında anlaşmayı ona göre yaparsanız ücretsiz birkaç güncelleme ve garanti alırsınız. Bir yazılımcının yazdığı kodu başka bir yazılımcının okuması gerçekten zor oluyor. Onu yazan kişinin ne düşündüğü, ne mantık kurduğunu anlamak zor. Böyle durumlarda bende sıfırdan yazarım daha iyi dediğim zamanlar oldu. Birde ben yabancı dildeki projelere baktığım için dilde farklı olunca tam bir işkence geliyor gerçekten.

Nedenleri sıralamak gerekirse;
-Profesyonel satış sonrası destek
-Yazılımı yapan kişinin daha kolay sizi anlayabilmesi
-Uzun süreçte cebinizden çıkacak olan para

Mobil Uygulama yaptırmaya gerçekten ihtiyaç var mı?

Sanırım hala aklımızda ki soru Mobil Uygulama lüks mü yoksa ihtiyaç mı sorusu ?
Günümüzde akıllı telefon kullanan kişilerin yaşı neredeyse 8′ e kadar düşmüş durumda. Hal böyle iken müşterileriniz veya hitap edeceğiniz kitle gerçekten çok fazla ve telefonlarda artık internette bir şey aranmıyor uygulaması varsa kişi oradan işini hallediyor. Her şeyin uygulaması olsa herkes o şeyi kullanmak varken başka yerde vakit kaybetmez.


Bundan 10 yıl önce bu sorunun cevabı lüks olabilirdi belki ama günümüzde bu sorunun cevabı %100 İhtiyaçtır olacaktır. Aklınızda bir projeniz veya fikrinizi hayata geçirebilecek bir firma arıyorsanız yanlış yerlerde paranızı ve fikrinizi kaptırmayın.

Yazar hakkında

Önerilen yazı