YURISTGAMEINIGAMEID101

Yandex toloka ile para kazanma


İnternetten anket doldurarak nasıl para kazanırım ?

Acil para lazım, internetten para kazandığınız yollara bakıyorsunuz ama para çekebileceğiniz bir yer yok! Hala sitelerde ödeme almak için gereken alt limite ulaşmamışsınız, hali hazırda devam ettiğiniz işlerden henüz para kazanmaya başlama aşamasına geçememişsiniz önünüzde günler var. Bu durum tanıdık geldi sanırım. Banada öyle olduğu çok oldu emin olun. İnternetten para kazanmanın zorluklarından birkaçıda bu ama bu yazımızda: işini yap paranı al tarzında para lazım olduğunda kullanıp hızlı ve tatmin edici bir gelir kazanabileceğiniz siteden bahsedeceğim.

Bu uygulamayı tanıtma amaçlarımdan biriside uygulamaya ödeme yöntemi olarak Papara gelmesi. Papara internetten kazandığınız paraları çekmek için ve transfer edebilmek için oldukça sağlam ve pratik bir yer. BDK lisanslı bir sistem. Paparadan daha sonra banka hesabınıza çekebiliyorsunuz parayı. Ben yandex tolokayı çok önceden görmüştüm ama o zamanlar yandex money ile ödeme yapıyordu ve birde skrill vardı sanırım. O yüzden Türkiye'den kullananlar için pek kullanılabilir olarak durmuyordu.

Yandex toloka ile para kazanmaya hemen başlayın

 Siteye kayıt olarak başlayın. Link: Kayıt olma sayfasına gitmek için tıklayın
Önemli not: Gerçek bilgilerinizle kayıt olun. Özellikle telefon numaranızı sallamayın. Daha sonrasında hesabınız doğrulamaya düşüp telefon numaranıza bir sms gönderip doğrulamanızı isteyebilir.

Puan arttırmaya çalışın. Daha çok görevin kilidini açmak ve daha yüksek ücretli görevlerin gelmesini istiyorsanız başlangıçta para vermeyen ama profilinizi yükseltmenize yarayan test görevlerinin yaparak puanınızı arttırın, sitenin güvenini kazanın.

Sizlere birkaç taktik vereceğim. 
- Yandex toloka'ya tavsiyem google chrome ile girin. Bu sayede çok para veren diğer ülkelerin dillerinin bildiğiniz dillere (yazının devamında nasıl yapacağınızı anlatacağım) ekleyip sayfaya sağ tık yapıp türkçeye çevirdikten sonra dil fark etmeksizin tüm dillerin görevlerini zorlanmadan yapabileceksiniz.
Eklemenizi tavsiye ettiğim diller: İngilizce, Türkçe, Rusça, Özbekçe
Dil ekleme sayfası link tıkla git

-Yaşınızı 25-35 arası yapın.

 

Yandex toloka neden para dağıtıyor ?

Amacı yandex arama motorunun kullanıcı deneyimini geliştirmek ve veri toplamak açıkçası. Siz kendi fikirlerinizi ve tercihlerinizi belirtiyorsunuz bunun karşılığında size para ödüyor. Mesela siz internette “Jet sosyete” yazdığınızda karşınıza ilk sırada resim mi yoksa video mu çıkmasını istersiniz bunun cevabını Yandex Toloka sizler sayesinde tecrübe ediyor, bu sayede arama sonuçlarını kullanıcı isteğine göre oldukça geliştirdi. Siz internette bir şey arattığınızda boş siteleri ilk sayfalarda göstermeyip ne aradığınızı bulmanıza, rakiplerinizden daha hızlı yardımcı olmak için çalışıyor.


Ödeme alt limiti: 0.50 $
Ödeme süresi: 48 saat

Yandex toloka ile para kazanmak için çeşitli görevleri yerine getirmemiz gerekiyor. Bunlar:
- Görsel Sonuçlarının Karşılaştırılması
- Arama Sonuçlarının Karşılaştırılması
- Sayfanın Arama Uygunluğu
- Arama Sorgusunun Uygunluğu
- Saha Görevleri
- Kurum Görsellerinin Bulunup Aktarılması
- Sesi yazıya çevirme
- Çeşitli Bireysel Bilgisayar İşlemleriSaha görevleri elinize telefonu alıp sokağa (merkezi yerler) çıkıp reel görevleri yerine getirerek para kazanabileceğiniz bir yol. Mesela bazı restoranların tabelalarının fotoğraflarını çekip göndermenizi istiyor. O an oraya gidip o fotoğrafı çektiğiniz için size para ödüyor. Yol üzerinde belki onlarca görev noktasına denk geleceksiniz ve dışarıya birkaç saat çıktığınız için 50-60 TL parayı sadece yürüyerek alacaksınız. Başkasının emri altında değil! 

Tavsiye eder misin uygulamayı diye sorarsanız...
Kesinlikle tavsiye ederim. Ne kadar vakit ayırabilirsiniz o kadar para kazanabilirsiniz.

Uygulamanın sevmediğim yanı:
- Bazen haritada belirtilen yere gittiğinde görevde belirtilen dükkanı bulamıyorsun. Yanlış veya kapanmış gitmiş bir dükkanı hala haritada ve görev/ödül noktası olarak gösterebiliyor. Bu sebeptendi sanırım benim yandex toloka'ya ara verme sebebim. Neyse bu ara para lazım bende yeniden kullanmaya başlayayım :D  

Görev ücretleri değişken olmakla beraber yanlarında ne kadar kazanabileceğiniz tüm görevlerde başlamadan önce gösteriliyor. Görev yaparak para kazanmak en kısa sürede en çok para kazanabileceğiniz, sürekli yapmak isteyeceğiniz her iki taraf içinde kazançlı bir sistem. Tavsiye edebileceğim bir diğer görev yaparak kazanç saylayabileceğiniz uygulama streetbees bundan sonrası biraz anket yapma uygulamalarına kayıyor ama ikiside gayet zevkli ve kazançlı bir model.
Bu tür uygulamaların devamı çok kısa süre içerisinde gelecek. Kullandıklarımın tümünü paylaşacağım. Bilgisayara oturduğunuzda ne yapacağım değil ne yaptığınızı bilecek daha fazla kazanmak için oturacaksınız :D Burası biraz kıllımünati oldu yazarken çıldırdım ama takipçilerim asla yalan vaatler sunmadığımı bilir. Aylık en az 500 TL kazanacaksınız. Öğrenciyken para kazanmak zordur, parasızlık daha zordur. Tecrübeler para kazandırır. Hicparaverme ile Tecrübeyi bedavaya öğrenmek daha ne olsun.

Yazar hakkında

Önerilen yazı