YURISTGAMEINIGAMEID101

instagram para kazanma

İnstagram para kazanma

 Son dönemin en popüler sosyal medya uygulaması İnstam'dan para kazanmak ister miydiniz? Sizlere organik olarak sayfa büyütmeyi ve instagram ile yüksek paralar kazanmayı anlatıyoruz. Yazımızın devamını okuyun ve en ince ayrıntısına kadar öğrenin.

Reklam verenler neden instagram'ı tercih ediyor ?

 İnstagram gerek kullanıcı sayısıyla gerek etkileşim kolaylığıyla bu denli popüler bir sosyal ağ durumuna geldi. Günümüzde internet kullanımı artık her yaştan kişilerin ellerinde bulunan telefon nedeniyle ulaşımı daha kolay hale getirdi. İnternete 300-500 liralık bir cihazla her yerden girebiliyorsunuz. Boş zamanı oldukça fazla olan ev kadınları, çocuklar, gençler derken elinden düşmeyen telefonlarla sürekli etkileşim halinde olan bu kişilere ulaşmak için instagram oldukça büyük bir platform.
Her telefonda instagram yüklü ve aktif olarak kullanan sayısıda dediğim gibi yüksek. Rakamlarla anlatmak gerekirse Instagram’ın 2019 yılı itibariyle 1 milyar kullanıcı sayısını açtığı öngörülüyor. 2018 yılında İnstagram'ın kendi raporunda toplam Instagram kullanıcı sayısı 894 milyon olarak açıklandı.

İnstagram para kazanma yolları

1- Reklam alarak para kazanma

2- İnstagram satış yaparak para kazanma

 İnstagram yüksek takipçili hesap kasma


İnstagramda bir sayfa kurarak (mizah, kadın v.s her şey olabilir) ya da başka bir platformda blogger, vlogger v.b iken kitlenizi instagram'a taşıyıp orada da yükselerek gelir elde etmeniz ve instagram fenomeni olmanız mümkün. İnstagram üzerinden para kazanan (genelde yüksek takipçili, yüksek etkileşime sahip kişiler) instagrammer olarak adlandırılıyor. Her şeye bir isim uydurmuşlar :D
Neyse konumuz instagram'dan para kazanmak ona geri dönelim..

 İnstagram fenomenleri ortaya çıktı ve instagram'dan kazançları duyuldukça akıl almaz yeni bir kazanç yolu olarak görülen instagrama para kazanmak amacı ile profesyonel ve amatör olarak girişimler oldukça arttı. İnstagram üzerinden para kazanan bu insanları görünce herkes bizde kazanabilir miyiz acaba diye sayfalarını kurdu ve düzenli geliştiren çoğu kişi bir yerlere geldi. Aktif ve yüksek sayılı bir kitle sahibi oldular. Bu kitleye reklam vermek isteyen küçük büyük reklam verenlerde çıkıyor tabi her daim. Üstelik reklam ücretleri oldukça uygun.

 Reklam veren için uygun, reklam yayımlayan sayfa sahipleri içinse kolay bir yol olan hikaye paylaşımı ya da isteğe göre post paylaşımı ile alan memnun veren memnun. Reklam yayımlayan sayfalar reklam için ekstra bir çaba (video çekmek, duyurmak v.s) gerekmediği için günde birden fazla reklam yayımlayabiliyorlar yeterli reklam verenleri oldukça. Yani birden fazla yerden reklamı aynı gün içerisinde yayımlayarak kazancınızı arttırmak mümkün.

İnstagram sayfa büyütme adımları

- Öncelikle sayfanızını konusunu, kategorisini iyi belirleyin. Bu işe başlamadan önce düşünülmesi ve araştırılması gereken en önemli adım bu.
- Sayfa kategorinizi bulduysanız şimdi rakip sayfanızı bulun.

Rakip sayfa nedir ?

Örneğin bir mizah sayfası kurdunuz. Takipçiniz çok az haliyle yenisiniz daha. Kendinize bir hedef koymalısınız mesela ben @ashmontaqe sayfası gibi olmak istiyorum hedefim onu geçmek demelisiniz. Rakip sayfa seçimi önemli.

- Rakip sayfanızı bulduysanız ilk başta büyümek için yapmanız gereken rakip sayfanızın takipçilerini dolaylı yoldan çalmak!

Bunun için 7/24 çalışan otomasyon botlarını kullanabilirsiniz. Bot sizin için rakip sayfanın takipçilerini belli aralıklarla instagram limitlerine uygun olarak takip edecek. Takip ettiği kullanıcılardan Geri Takip yapanlar sizin organik takipçileriniz olacak.

Bu taktiğin daha sağlam çalışması için sayfa adınıza (kullanıcı adı değil) "takipler davet amaçlı" veya yaratıcılığınıza kalmış daha iyi bir yazı yazarak botun takip ettiği kullanıcılara takip isteği geldiğinde bu beni niye takip etmiş sorusunu otomatik atlatmasıdır.

Otomasyon botlarında bulunan çeşitli takipçi kasma yollarından bazıları ayarladığınız sayfaların son gönderilerine yine ayarladığınız yorumları otomatik göndermesidir. Mesela sayfanız hakkında bilgi verip böyle böyle bir sayfamız var sen yoksan bir kişi eksiğiz v.s diyerek yorumu okuyan kullanıcılardan da organik takipçi çekebilirsiniz.
İncelersiniz, çeşitli daha fazla özellik mevcut. bkz: instagram otomasyon botu 
İleride toplu takipten çıkarma yaparak takip edilen sayısını azaltıp takipçi sayınızı yine aynı bırakırsınız.

- Sayfanızı ilk 3-5k takipçiye kadar gizli hesapta tutmanızı öneririm. Çünkü hesap gizli olunca sayfanıza bakıp takip etmeden gidenler olucaktır. Hele GT yaparken kapalı kalması önemlidir. Sayfanızı yeni takip eden kişilerin anasayfasına son paylaşımlarınız düşecektir böylece alacağınız beğeniler yüksek olur.

- 3-5k yı geçtikten sonra sayfanızı gizliden çıkarıp işletme hesabına geçin. Ardından paylaşımlarınızda bolca (max. 30) etiket kullanın. Etiketler üzerinden gelen ve gönderinize like atan çok olacaktır.

- Keşfete düşmeye çalışın. Bunun için para vermeden kullanabileceğiniz şifresiz araçları kullanın.
Postu paylaşınca instagram şifresiz beğeni hilesi ve bolca kaydetme gönderin.
Dikkat!! Şifresiz araçlar kullanarak askla fake yorum göndermeyin. Bunlar spam algılanıyor. Hesabınızı tehlikeye atmayın.
Video paylaştıysanız ek olarak video izlenme, hikaye paylaştıysanız hikaye izlenme gönderiniz. Hikayelerinizde keşfete düşebiliyor.

Buyrun benimde kullandığım bedava şifresiz araçlar: 
- https://igtor.com/
- https://igtools.in/
- https://sifresiz.instahile.co/

- Sayfanız 10k+ olduğunda SFS yapabilirsiniz. Açılımı StoryForStory yani karşılıklı ücretsiz hikaye/reklam. 

Bu arada bazı yerlerde görüyorum instagram beğenilerden para kazanma var mı? İntagramdan nasıl para kazanabilirim? gibi sorular görüyorum. Olanı anlattım arkadaşlar başka bir yol yok. İnstagram size para ödemiyor parayı size reklam vermek isteyenlerden alıyorsunuz. 

Gördüğüm ortalama reklam fiyatlarınıda yazayım sırf fiyatları merak edip konuya gelen olduysa diye:
- 10-20k sayfalar: hikaye 20-40 TL, post paylaşımı 25-50 TL
- 500k civarı sayfalar: hikaye 150 TL, post paylaşımı 250 TL
- 2-3m sayfalar: hikaye 250 TL, post paylaşımı 350-400 TL
- Daha büyük sayfalarda: hikaye 400-500+ TL, post paylaşımı 1000+ TL

Yazar hakkında

Önerilen yazı

5 yorum

avatar

İnstagramdan para kazanma konusunda detaylı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

Paylaş
avatar

bu yöntemleri denedim ama hesabınıza zarar vermekten başka bir şey yapmıyor. Hit arttırma olarak da tehlikeli sonuçta çoğu hesap spam yada fake

Paylaş
avatar

bunları denemedim ama reklam için ücretleri görmek iyi oldu :)

Paylaş
avatar

Bunları denemek isterim şahsen bakalım artık.

Paylaş
avatar

Zamanında bir Instagram hesabı açıp abone kassaydık şimdiye köşe olmuştuk :)

Paylaş